Λειτουργία Ε.Δ.Υ.

Αγαπητοί γονείς,

θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για την έναρξη της λειτουργίας της Επιτροπής Διεπιστημονικής Υποστήριξης (ΕΔΥ) στο σχολείο μας για το διδακτικό έτος 2020 – 2021. Αρμοδιότητες της επιτροπής είναι η γνωστική, κοινωνική και ψυχολογική υποστήριξη των μαθητών/-τριων, μέσω της συνεργασίας με τους εκπαιδευτικούς του σχολείου και με εσάς τους γονείς. Η διεπιστημονική ομάδα αποτελείται από εκπαιδευτικό ειδικής αγωγής, κοινωνική λειτουργό και ψυχολόγο. Βασικός στόχος είναι η ολόπλευρη ανάπτυξη της προσωπικότητας των μαθητών/-τριων μας και η βίωση του σχολείου ως ένα υποστηρικτικό πλαίσιο όπου όλα τα μέλη της κοινότητας μπορούν να διατυπώσουν τους προβληματισμούς και τις ανάγκες τους και να εισακουστούν. Η διεπιστημονική ομάδα θα βρίσκεται στο χώρο του σχολείου κάθε Τετάρτη από τις 9:00 έως τις 13:00 στη διάθεση τόσο των μαθητών/-τριών, όσο και στη δική σας κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας με τη διεύθυνση του σχολείου.

Τα μέλη της Ε.Δ.Υ.