ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ ΑΠΟ ΤΟΝ κ. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟ ΠΑΡΗ ΣΤΟ 1ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΙΛΚΙΣ

Τη Δευτέρα 12 Φεβρουαρίου 2024 υλοποιήθηκε η προγραμματισμένη  εκπαίδευση των μαθητών /τριών της ΣΤ΄ Τάξης στην ασφαλή και θετική χρήση της Ψηφιακής Τεχνολογίας-Διαδικτύου, από τον Σύμβουλο Εκπαίδευσης, κ. Πάρη Παπαδόπουλο.

Η παρουσίαση αυτή προκάλεσε σε ύψιστο βαθμό το ενδιαφέρον και την προσοχή των μαθητών αφού τα τελευταία χρόνια τα μέσα Ψηφιακής Τεχνολογίας –Διαδίκτυο, είναι αντικείμενα καθημερινής χρήσης πρώτης προτεραιότητας. Επομένως τα παιδιά θα πρέπει να διδαχθούν πώς θα τα χρησιμοποιούν με ασφάλεια, χωρίς να διατρέχουν τους γνωστούς σε όλους μας κινδύνους του Διαδικτύου. Η Σχολική Κοινότητα του 1ου Δημοτικού Σχολείου Κιλκίς, ευχαριστούμε τον Σύμβουλο Εκπαίδευσης, κ. Πάρη Παπαδόπουλο για την αξιόλογη πρωτοβουλία του αυτή κι ευελπιστούμε και σε μελλοντικές συνεργασίες.